Szczepienia dla podróżujących

CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY

PLANUJESZ EGZOTYCZNE WAKACJE? ZASZCZEP SIĘ! 

CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY CCMP – oferuje konsultacje i szczepienia dla osób planujących dalekie podróże, szczególnie do strefy klimatu gorącego i miejsc charakteryzujących się niskim poziomem sanitarnohigienicznym.

Konsultacji udzielają lekarze, którzy ukończyli szkolenie akredytacyjne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

Konsultacje dzieci  lek. med. Alicja Kaźmierska

Konsultacje dorosłych – dr n. med. specjalista chorób zakaźnych Błażej Rozpłochowski

 

REJESTRACJA – tel. +48 690 369 600

pon – pt, 10.00 – 18.00 [ustalanie terminu konsultacji lekarskich oraz szczepień ochronnych]

 

SZCZEPIENIA OCHRONNE  to najlepsza profilaktyka na zapobieganie chorobom zakaźnym w podróży. Warto rozważyć szczepienie nie tylko w odniesieniu do jednego wyjazdu, ale w perspektywie kolejnych podróży.

PSO – PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH uwzględnia kierunek i charakter podróży, indywidualne wskazania zdrowotne oraz dotychczasowe wykonane szczepienia.

 

SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWE I ZALECANE:

Należy wykonać na 4 – 6 tygodni przed planowaną podróżą – okres ten pozwala na przyjęcie wszystkich niezbędnych dawek, a tym samym uzyskanie wymaganego okresu ochronnego.

Jeśli pozostało do wyjazdu mniej niż 4 tygodnie – istnieje możliwość wykonania szczepień w dawkach jednorazowych lub w krótkich cyklach.


SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWE

Wymagane od podróżujących z EUROPY – to szczepienie przeciwko żółtej gorączce [żółta febra] – wymagane przy wjeździe do Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej, oraz przeciw zakażeniom meningokokowym A, C, W, Y w Arabii Saudyjskiej. 

Międzynarodowa Książeczka Szczepień [International Certificate of Vaccination] – tzw. „żółta książeczka” stanowi dokument potwierdzający przeprowadzone szczepienia przeciw żółtej gorączce oraz zakażeniom meningokokowym A, C, W, Y. Brak dowodu na odbyte szczepienie naraża turystę na odmowę pozwolenia na wjazd, bądź przymusowe szczepienie na granicy.

SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWE dla dorosłych, [p/ko chorobom]: 

 • błonica
 • tężec
 • wirusowe zapalenie wątroby typ A, B
 • poliomyelitis [choroba Heinego – Medina]
 • meningokoki
 • wścieklizna
 • cholera
 • dur brzuszny
 • kleszczowe zapalenie mózgu
 • japońskie zapalenie mózgu

SZCZEPIENIA DZIECI przed podróżą 

Dobór szczepień dla małego podróżnika zazwyczaj stanowi uzupełnienie wcześniejszego uodpornienia w ramach PROGRAMU SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH – PSO dla dzieci. PSO – dotyczy obowiązkowych szczepień przeciw gruźlicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, odrze, śwince, różyczce oraz zakażeniom Haemphilus influenzae typ B, których realizację należy sprawdzić przed wyjazdem każdego dziecka.

SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWE – przeciw żółtej gorączce, chorobie meningokokowej.

 

SZCZEPIENIA ZALECANE – p/ko chorobom:

 • wirusowe zapalenie wątroby typ A
 • dur brzuszny
 • cholera
 • meningokoki
 • wścieklizna
 • żółta gorączka
 • kleszczowe zapalenie mózgu
 • japońskie zapalenie mózgu

Na konsultację lekarską / kwalifikację do szczepień – należy przygotować dokumentację lekarska dotychczasowych szczepień dziecka.

Gorąco zachęcamy – skorzystać z możliwości konsultacji z zakresu medycyny podróży, aby z wakacji przywieźć tylko miłe wspomnienia, zamiast problemów zdrowotnych.

Szczepienia dla podróżujących — skuteczna ochrona dla całej rodziny

Szczepienie dla podróżujących to skuteczny sposób na zapobieganie chorobom tropikalnym, związanym z gorącym klimatem czy złymi warunkami sanitarnohigienicznymi. Zapraszamy do Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży — specjaliści pomogą w wyborze odpowiednich szczepień i przygotowaniu bezpiecznego wyjazdu.

Szczepienia przed podróżą

Wakacje w egzotycznym kraju to prawdziwe emocje i wspaniałe wspomnienia — pod warunkiem, że nie zakończą się poważną chorobą. Szczepienia ochronne są skutecznym sposobem na zapobieganie chorobom tropikalnym. Warto z nich skorzystać szczególnie wtedy, gdy stosunkowo często wyjeżdżasz do egzotycznych krajów.

Oferowany przez naszą przychodnię Program Szczepień Ochronnych jest dopasowany do indywidualnych potrzeb: pod uwagę bierzemy kierunek podróży i jej charakter, ogólny stan zdrowia pacjenta i odbyte już przez niego szczepienia.

Obowiązkowe szczepienia egzotyczne

W przypadku osób podróżujących z Europy istnieją obowiązkowe szczepienia, bez których nie wjedziesz na teren niektórych krajów. Jeśli wybierasz się do Afryki lub Ameryki Środkowej i Południowej, musisz posiadać szczepienie przeciwko żółtej gorączce (żółta febra). W przypadku wjazdu na teren Arabii Saudyjskiej obowiązkowe jest szczepienie przeciw zakażeniom meningokokowym A, C, W i Y. Bez dowodu odbycia ww. szczepień w postaci Międzynarodowej Książeczki Szczepień (International Certificate of Vaccination — tzw. „żółta książeczka”) nie uzyskasz pozwolenia na wjazd do kraju lub będziesz musiał wykonać przymusowe szczepienie na granicy.

Zalecane szczepienia turystyczne

Wyjeżdżając do krajów egzotycznych, warto również posiadać szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby A i B, chorobie Heinego-Medina, wściekliźnie, cholerze, durowi brzusznemu, kleszczowemu zapaleniu mózgu i japońskiemu zapaleniu mózgu.

Szczepienia ochronne wykonuje się planowo 4-6 tygodni przed podróżą, co umożliwia uzyskanie niezbędnego okresu ochronnego. W przypadku chęci odbycia szczepienia na mniej niż miesiąc przed wyjazdem możesz skorzystać ze specjalnych szczepień w krótkich cyklach lub podawanych w jednorazowych dawkach.

Szczepienia tropikalne dla dzieci

W przypadku dzieci szczepienia obowiązkowe także dotyczą żółtej gorączki i choroby meningokokowej, poza tym wymagane jest uzupełnienie wcześniejszego programu szczepień ochronnych, obejmującego takie choroby jak gruźlica, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, odra, świnka, różyczka, choroba Heinego-Medina i zakażenie Haemophilus influenzae typu B.

Zaleca się też szczepienie przeciwko WZW typu A, durowi brzusznemu, cholerze, wściekliźnie, kleszczowemu zapaleniu mózgu i japońskiemu zapaleniu mózgu.

Szczepienia na choroby tropikalne Poznań

W naszej przychodni na ul. Haliny 14 (Poznań-Antoninek) oferujemy konsultacje i szczepienia przeprowadzane przez lekarzy, którzy ukończyli akredytowane szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży. Przynieś na konsultację dokumentację medyczną potwierdzającą odbycie dotychczasowych szczepień, co ułatwi ustalenie odpowiedniego dla Ciebie planu.

Close Menu

SZCZEPIENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

MEDYCYNA PODRÓŻY

zobacz więcej TUTAJ 

Call Now ButtonREJESTRACJA