Szczepienia przeciw grypie

Grypa to jedna z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą kropelkową. Ryzyko zarażenia się wzrasta zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym i może powodować brak zdolności do prowadzenia życia w zwyczajowym trybie. Komplikacje spowodowane grypą mogą być poważne i kończyć się nawet śmiercią. Ryzyka, jakie niesie ze sobą grypa, nie można ignorować!

Zachorowania spowodowane są kontaktem z osobą wcześniej zarażona lub z powierzchnią, która została przez nią skażona, np. klamki. Pierwsze objawy zakażenia pojawiają się w ciągu maksymalnie czterech dni, a są to – wysoka gorączka, bóle mięśni i stawów, zmęczenie i wymioty. Do tego dochodzi również infekcja dróg oddechowych – kaszel, katar oraz duszności. Grypa uniemożliwia normalne funkcjonowanie – konieczna jest konsultacja z lekarzem, wprowadzenie odpowiednich leków i pozostanie w łóżku aż do momentu wyzdrowienia.

Większość osób chorych na grypę przechodzi ją łagodnie – gorączka w ciągu kilku dni spada a nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego i oddechowego zanikają. Część społeczeństwa – zwłaszcza młodsze dzieci i seniorzy – narażeni są jednak pojawienie się powikłań. Do nich należy m.in. zapalenie płuc oraz zapalenie mięśnia sercowego. Warto nie ryzykować i zadbać odpowiednio o swoje zdrowie.

Szczepienia przeciwko grypie – rozsądne rozwiązanie

Istnieje możliwość skutecznego zabezpieczenia się przed chorobą – szczepienia przeciw grypie, które można wykonać w naszej placówce. Przyjęcie szczepionki pozwala na znacznie obniżenie ryzyka zachorowania, łagodzi przebieg ewentualnej choroby oraz chroni przed groźnymi powikłaniami. Zaszczepienie się obniża również szansę na zakażenie innych osób wokół nas, w tym również tych, u których choroba może powodować groźne komplikacje.

Szczepionka przeciwko grypie może zostać podana każdemu, także dzieciom które ukończyły 6 miesiąc życia. Zaleca się, aby szczepieniu poddały się zwłaszcza osoby znajdujące się w grupie ryzyka (dzieci i seniorzy) oraz ci, których zawód wymaga bliskich kontaktów z innymi osobami, np. pracownicy służby zdrowia, nauczyciele.

Szczepionki przeciwko grypie należą do grupy szczepień o bardzo małej ilości przypadków wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Pojawienie się NOP zazwyczaj ogranicza się do podrażnienia miejsca wkłucia.

Poznań, jako duże skupisko ludzkie, jest miejscem w których istnieje ryzyko wybuchu sezonowej epidemii grypy. Szczepienie przeciw grypie pozwala na zmniejszenie ryzyka. Dzięki nim, w ciągu 6-8 tygodni w organizmie zaszczepionej osoby wytwarzają się przeciwciała chroniące przed konsekwencjami zarażenia. Aby uniknąć zachorowania, należy więc pamiętać o konieczności zaszczepienia się przed sezonem grypowym.

Alterida Poznań – przeprowadzamy szczepienia przeciwko grypie

W ramach profilaktyki prozdrowotnej zachęcamy do szczepień przeciwko grypie w naszej placówce w Poznaniu. Szczepienia poprzedzone są konsultacją ze specjalistą, który odpowie na wszystkie wątpliwości. Nasza wykwalifikowana kadra zadba, aby podanie szczepionki przebiegło sprawnie i w bezpiecznych warunkach. Komfort naszych pacjentów jest dla nas niezwykle ważny. Zapraszamy do konsultacji i zapoznania się ze szczegółami naszej oferty szczepień!

Close Menu

SZCZEPIENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

MEDYCYNA PODRÓŻY

zobacz więcej TUTAJ 

Call Now ButtonREJESTRACJA