Szczepienia przed podróżą do Tajlandii

Tajlandia to popularny kierunek podróży, wybierany co roku przez wielu turystów. Tropikalny klimat, odmienna flora bakteryjna, obecność egzotycznych owadów czy niski poziom warunków sanitarno-higienicznych to potencjalne przyczyny wystąpienia problemów zdrowotnych. W naszej przychodni ALTERIDA podpowiemy Ci, jak przygotować się do wyjazdu — zaproponujemy uzupełnienie szczepień i profilaktykę przeciwmalaryczną.

Szczepienia Tajlandia — ochrona przed tropikalnymi chorobami

Ze względu na odmienny klimat, florę bakteryjną czy warunki sanitarno-higieniczne odbiegające czasami od polskich standardów podróż do Tajlandii może zakończyć się zarażeniem tropikalną chorobą. Szczepienia Tajlandia to prosty i skuteczny sposób na zapobieganie zakażeniu — przed wyjazdem wskazane jest uzupełnienie kalendarza szczepień. Zalecane jest szczepienie na błonicę, krztusiec, odrę, świnkę, różyczkę, tężec, WZW typu A i B, dur brzuszny, cholerę, wściekliznę oraz japońskie zapalenie mózgu.

W naszej przychodni czekają na Ciebie wykwalifikowani lekarze medycyny podróży, wyróżniający się szeroką wiedzą i posiadający wieloletnie doświadczenie w profilaktyce i leczeniu chorób egzotycznych. Podczas konsultacji dowiesz się, jakie szczepienia byłyby wskazane w Twoim przypadku — zależy to m.in. od rejonu pobytu, planowanych aktywności, odbytych w przeszłości szczepień czy ogólnego stanu zdrowia.

Wyjazd do Tajlandii — profilaktyka przeciwmalaryczna

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla turystów wybierających się do Tajlandii jest malaria, czyli zimnica. Ta poważna choroba pasożytnicza prowadzić może do wyniszczenia organizmu i powikłań, a nawet do śmierci. Obecnie nie są w Polsce dostępne szczepienia na malarię, istnieją jednak sposoby, by się przed nią zabezpieczyć.

Przychodnia ALTERIDA zaprasza na profesjonalne konsultacje dotyczące profilaktyki przeciwmalarycznej. Eksperci pomogą Ci w dobraniu optymalnego leku przeciwmalarycznego, który zażywa się przed wyjazdem, w jego trakcie i po powrocie do domu. Wybór konkretnego specyfiku zależy m.in. od rejonu, w jaki się wybierasz, stanu zdrowia czy alergii. Pomożemy także w dobraniu leków do apteczki i niezbędnych w tropikach repelentów, czyli środków odstraszających owady.

Szczepienia Tajlandia — punkt szczepień w Poznaniu

Szczepienia Tajlandia to dobry pomysł, jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie podczas wyjazdu na wakacje lub służbowego. Pamiętaj, że należy rozpocząć ich przyjmowanie ok. 4-6 tygodni przed planowanym wyjazdem, dlatego zgłoś się na konsultację odpowiednio wcześnie. Jeśli jednak zapomniałeś i do podróży pozostał niecały miesiąc, nie rezygnuj — spróbujemy wspólnie znaleźć rozwiązanie!

Nasz punkt szczepień mieści się w Poznaniu, przy ul. Haliny 14. Zgłoś się do nas osobiście lub umów się na wizytę za pomocą numeru kontaktowego. Jeśli interesują Cię szczepienia Tajlandia, zabierz ze sobą informacje dotyczące planowanej trasy podróży, stanu zdrowia i odbytych wcześniej szczepień — dzięki temu będziemy wiedzieć, które szczepienia wymagają uzupełnienia.

Close Menu

SZCZEPIENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

MEDYCYNA PODRÓŻY

zobacz więcej TUTAJ 

Call Now ButtonREJESTRACJA