Medycyna pracy

Usługi medyczne poza umową z NFZ – odpłatnie
Rejestracja tel . 61 61 07 222 w.2

Opiekunowie medycyny pracy

Przychodnia ALTERIDA jest wielospecjalistyczną placówką wykonującą badania profilaktyczne w ramach medycyny pracy w oparciu o Kodeks Pracy i Ustawę o Służbie Medycyny Pracy. MEDYCYNA PRACY  zajmuje się badaniem i monitorowaniem zdrowia Zadaniem lekarza medycyny pracy jest wykrywanie zagrożeń związanych ze stanowiskiem i miejscem pracy. Zakres  badań profilaktycznych  zależy od charakteru wykonywanej pracy. W związku z tym na skierowaniu powinno być szczegółowo opisane stanowisko pracy, wraz z informacjami na temat możliwych czynników szkodliwych dla zdrowia. W trosce o najwyższą jakość usług i szanując Państwa czas Przychodnia Alterida oferuje przeprowadzenie badań w ciągu jednego dnia.
Zakres usług:
 • Badania profilaktyczne pracowników:
Wstępne:
 • przed rozpoczęciem świadczenia obowiązku pracy
 • przed zmianą stanowiska pracy [ nowe czynniki szkodliwe ]
Okresowe:
 • przed wygaśnięciem ważności orzeczenia lekarskiego o zdolności do pracy
Kontrolne:
 • dotyczą powrotu do stanowiska pracy po zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni
 • Badania kierowców:
 • zaświadczenie dotyczące możliwości prowadzenia samochodu – kategoria A, B, C, E
 • Badania sanitarno-epidemiologiczne:
 • dotyczą wydawania książeczki sanitarno-epidemiologicznej dla wybranych grup
  zawodowych
 • Badania dla osób wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psycho-fizycznej:
 • operator wózka widłowego
 • operator suwnic itp.
 • Badania dla uczniów, studentów:
 • kandydaci do technikum/ szkoła zawodowa
 • kandydaci do szkół wyższych
 • uczestnicy studiów doktoranckich
Zapraszamy!
Świadczenia usług medycyny pracy obejmują:
Ponadto oferujemy:

Medycyna pracy — badania profilaktyczne dla pracowników

Przychodnia ALTERIDA świadczy usługi medyczne z zakresu medycyny pracy poza umową z NFZ. Oferujemy szybki dostęp do badań profilaktycznych w oparciu o Kodeks Pracy i Ustawę o Służbie Medycyny Pracy. Dbamy u komfort naszych pacjentów, dlatego możesz liczyć na przeprowadzenie niezbędnych badań w ciągu jednego dnia.

Medycyna pracy Poznań i Swarzędz

Medycyna pracy koncentruje się na zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa pracownikom, niezależnie od tego, jaki charakter pracy wykonują. Lekarz medycyny pracy analizuje potencjalne zagrożenia i ocenia zdolność pacjenta do pracy na danym stanowisku. Wybierając się na konsultację, zabierz ze sobą skierowanie, zawierające dokładny opis stanowiska pracy i ewentualnych niebezpiecznych dla zdrowia czynników.

Nasza przychodnia oferuje usługi medycyny pracy prywatnie, poza umową z NFZ. Zapraszamy do siedziby przy ul. Haliny 14. Lokalizacja na osiedlu Antoninek pozwala na dogodny dojazd z centrum Poznania, a także ze Swarzędza i innych okolicznych miast.

Medycyna pracy prywatnie — badania profilaktyczne

Wśród usług z zakresu medycyny pracy podstawowe świadczenia obejmują różnego rodzaju badania profilaktyczne. Są to badania wstępne, okresowe oraz kontrolne. Badania wstępne należy wykonać przed rozpoczęciem pracy lub zmianą stanowiska, okresowe — przed wygaśnięciem ważności orzeczenia lekarskiego o zdolności do pracy. Kontrolne wykonuje się przed powrotem do pracy ze zwolnienia lekarskiego, które trwało dłużej niż 30 dni.

W poradni ALTERIDA w ramach prywatnej medycyny pracy wykonasz badania dla kierowców, uczniów i studentów, sanitarno-epidemiologiczne i przeznaczone dla osób wykonujących prace wymagające szczególnej sprawności psycho-fizycznej.

Lekarz medycyny pracy — konsultacje i diagnostyka

Lekarz medycyny pracy, po dokładnej analizie sytuacji, wydaje orzeczenia o zdolności do pracy. Dostępne u nas świadczenia medyczne z zakresu medycyny pracy obejmują także konsultacje lekarzy innych specjalizacji: okulistyczną, neurologiczną i laryngologiczną.

W ofercie znajdują się podstawowe badania laboratoryjne np. OB., mocz, morfologia, cholesterol czy glukoza. Możesz skorzystać także z bardziej zaawansowanej diagnostyki w postaci audiometrii, spirometrii, pulsoksymetrii, badania EKG i badań psychotechnicznych. Gwarantujemy nie tylko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, ale też życzliwą atmosferę i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Sprawdź szczegóły na naszej stronie i zapisz się na wizytę!

Close Menu

OPIEKA_DLA_KOBIET_W_CIĄŻY

BEZPŁATNA POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY dotkniętych wojną w UKRAINIE

БЕЗКОШТОВНА ДОПОМОГА ВАГІТНИМ ЖІНКАМ, які постраждали від війни в Україні

+48 61 61 07 222

Call Now ButtonREJESTRACJA