Laryngolog

lek. med. Lijucija Weselik

specjalista otolaryngologii

lek. med. Maciej Barełkowski

specjalista otolaryngologii

lek. med. Piotr Machczyński

specjalista otolaryngologii

Usługi medyczne poza umową z NFZ – odpłatnie
Rejestracja tel . 61 61 07 222 w.2

Laryngologia – dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła…

Kiedy powinieneś udać się do laryngologa?

Wykonujemy:

Videofiberoskopia to najnowocześniejsze badanie, które umożliwia lekarzowi na dokładne obejrzenie nosa, części nosowej gardła, gardła dolnego i krtani. Badanie polega na wprowadzeniu  przez specjalistę otolaryngologa cienkiego, giętkiego i delikatnego endoskopu, nazywanego  fiberoskopem, który zakończony jest kamerą. Dzięki badaniu możliwe jest dotarcie do miejsc trudno dostępnych w zwykłym badaniu laryngologicznym. Badanie fiberoskopowe nazywane jest „złotym standardem” w diagnostyce chorób nosa, gardła i migdałków. 

Badanie wykorzystywane jest:  

• diagnostyce i wykrywaniu wczesnych zmian nowotworowych  w obrębie części nosowej gardła, krtani i gardła dolnego

• w badaniach kontrolnych u chorych po leczeniu onkologicznym 

• w ocenie  przerostu trzeciego migdałka u dzieci

• zmian patologicznych nosa i zatok przynosowych

• diagnostyce bezdechów sennych i chrapania

• przy podejrzeniu ciała obcego u dzieci i dorosłych 

• w diagnostyce zaburzeń głosu i/lub połykania

Fiberoskopia jest badaniem  krótkim i bezbolesnym, natomiast u dzieci i niektórych dorosłych można stosować znieczulenie miejscowe w spray’u.

Badanie można wykonywać również u kobiet w ciąży i małych dzieci.

Współpraca laryngologa z lekarzami poradni specjalistycznych – umożliwia poszerzenie diagnostyki i holistyczne spojrzenie na pacjenta :

Laryngolog — zadbaj o zdrowie górnych dróg oddechowych

Laryngolog to często odwiedzany specjalista — choroby górnych dróg oddechowych należą do schorzeń dotykających wiele osób. W naszej przychodni ALTERIDA czekają na Ciebie wysokiej klasy specjaliści w zakresie otolaryngologii, dbający o trafną diagnozę, skuteczne leczenie oraz komfort każdego pacjenta.

Laryngolog Poznań

Zapraszamy do przychodni ALTERIDA na specjalistyczne konsultacje laryngologiczne, świadczone przez wysokiej klasy ekspertów w zakresie otolaryngologii. Oferujemy usługi odpłatne, poza umową z NFZ, gwarantujące najwyższą jakość świadczeń i kompleksowe wsparcie. Swoją ofertę kierujemy do pacjentów cierpiących zarówno z powodu ostrych stanów chorobowych związanych z górnymi drogami oddechowymi, jak i tych ze schorzeniami przewlekłymi uszu, nosa, gardła, zatok czy krtani.

Usługi świadczymy w przychodni mieszczącej się w dogodnej lokalizacji, przy ul. Haliny 14 (osiedle Poznań-Antoninek). Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej.

Laryngolog prywatnie — konsultacje i badania diagnostyczne

Laryngolog prywatnie w przychodni ALTERIDA to dobry wybór, jeśli poszukujesz fachowego wsparcia z powodu problemów w obrębie górnych dróg oddechowych. Podczas konsultacji laryngolog przeprowadzi szczegółowy wywiad, przyjrzy się objawom, a w razie potrzeby zleci dodatkowe badania lub konsultację z innym specjalistą. Przywiązujemy dużą wagę do tego, by badania przebiegały w życzliwej atmosferze, zapewniającej poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Korzystając z usług laryngologa prywatnie, możesz liczyć na dostępność szerokiej gamy badań otolaryngologicznych. Są to m.in. wziernikowanie ucha, nosa i krtani, płukanie uszu i badanie słuchu, USG węzłów chłonnych i ślinianek, czy też RTG i tomografia komputerowa.

Laryngolog — wsparcie w chorobie górnych dróg oddechowych

Wizyta u laryngologa zalecana jest zawsze, gdy niepokoją Cię objawy związane z górnymi drogami oddechowymi. Nie muszą być bardzo nasilone — nawet niewielki katar może świadczyć o problemie laryngologicznym, jeśli utrzymuje się przez długi czas.

Warto skorzystać ze specjalistycznego wsparcia w takich przypadkach jak nawracające zapalenia gardła lub krtani, uporczywy katar lub chrypka, problemy ze słuchem czy szumy uszne, a także chrapanie w nocy oraz krwawienia z nosa.

 

Nie bagatelizuj objawów! Przewlekłe choroby laryngologiczne mogą być trudne do wyleczenia, a w szczególnych przypadkach wymagają nawet interwencji chirurgicznej. Warto szybko zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie działania.

Close Menu

OPIEKA_DLA_KOBIET_W_CIĄŻY

BEZPŁATNA POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY dotkniętych wojną w UKRAINIE

БЕЗКОШТОВНА ДОПОМОГА ВАГІТНИМ ЖІНКАМ, які постраждали від війни в Україні

+48 61 61 07 222

Call Now ButtonREJESTRACJA