KTG

Badanie to monitoruje akcję serca płodu oraz zapisuje czynność skurczową mięśnia macicy. Przeprowadzane jest rutynowo od 37 tygodnia ciąży, aż do porodu. W ramach intensywnej opieki przedporodowej (jeżeli istnieją ku temu wskazania), zalecane jest od 27 tygodnia ciąży. Na brzuchu pacjentki, mocowane są, za pomocą elastycznego pasa, dwie głowice: kardiograficzną oraz tokograficzną. Mają one za zadanie rejestrować tony serca oraz skurcze macicy. Badanie trwa od 20 do 30 minut. Wynik interpretuje i opisuje lekarz. Badanie to nie wymaga skierowania. Należy wcześniej zarejestrować się na nie.
Close Menu

UWAGA!

W związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

w poradni POZ do odwołania wprowadza się następujące zasady:

– pacjenci POZ powinni unikać osobistych wizyt w poradni
we wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją
recepty prosimy zamawiać telefonicznie, osoby, które zamówiły recepty      telefonicznie otrzymują kod umożliwiających ich realizację
osoby wymagające konsultacji z lekarzem POZ zostaną umówione na teleporadę przez telefon podczas, której lekarz zadecyduje o konieczności wizyty w poradni.

Wprowadzenie powyższych zasad jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz ciągłego funkcjonowania poradni.

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19,stosując się do zaleceń Centrali NFZ Poradnia Alterida czasowo zawiesza  udzielania świadczeń ambulatoryjnej opieki zdrowotnej oraz usług prywatnych:

-w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem  616107222 wew. 2

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo i zdrowie informujemy, że  aktualnie  nie realizujemy badań medycyny pracy oraz psychotestów.

Szanowni Państwo, punkt pobrań  Diagnostyki został zamknięty  – do odwołania!

Informujemy, że realizowane będą tylko zlecenia bieżące, określone przez lekarza jako pilne. Kwalifikacji dokonuje lekarz  podczas Teleporady.

 

×
×

Koszyk