Medycyna podróży

CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY

 

PLANUJESZ EGZOTYCZNE WAKACJE? ZASZCZEP SIĘ!

Medycyna podróży jest jedną z najmłodszych specjalności medycznych. Jej głównym celem jest wdrażanie profilaktyki zdrowotnej mogącej zapobiec zachorowaniom powstałym podczas wyjazdów do różnych zakątków świata. Podróżują wszyscy… małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby w podeszłym wieku, ludzie niepełnosprawni czy chorujący przewlekle.

CCMP – CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY oferuje konsultacje i szczepienia dla osób planujących dalekie podróże, szczególnie do strefy klimatu gorącego i miejsc charakteryzujących się niskim poziomem sanitarnohigienicznym. Konsultacji udzielają lekarze, którzy ukończyli szkolenie akredytacyjne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

 

Konsultacje  dzieci     lek. med.  Alicja   Kaźmierska pediatra

Konsultacje   dorosłych  – dr n. med. Błażej  Rozpłochowski, specjalista chorób zakaźnych

Konsultacje z lekarzem Medycyny Podróży zaleca się 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem

REJESTRACJA  tel. 61 61 07 222     pon – pt       10:00  – 18:00 [konsultacje /szczepienia]

Celem wizyty – jest profilaktyka chorób zakaźnych i pasożytniczych, na które narażeni są podróżni wybierający się w rejony o odmiennych warunkach klimatycznych i niskich standardach sanitarnych z planowaną turystyką aktywną [morze, góry, dżungla, pustynia]. W ramach wizyty oferujemy – kwalifikację i przeprowadzanie szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych oraz chemioprofilaktykę przeciwmalaryczną i dobór leków do apteczki.

Szczepienie obowiązkowe wymagane od podróżujących do Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej – to szczepienie p/ko żółtej gorączce, a dla podróżujących do Arabii Saudyjskiej – p/ko zakażeniom meningokokowym A,C,W, Y.

Międzynarodowa Książeczka Szczepień [ International Certificate of Vaccination ] – tzw . „żółta książeczka ” stanowi dokument potwierdzający odbytego szczepienia przeciw żółtej gorączce [żółta febra]. W/w książeczka jest uznawana na całym świecie. Brak dokumentu potwierdzającego odbyte szczepienie naraża turystę na odmowę pozwolenia na wjazd / bądź przymusowe szczepienie na granicy.

Na konsultację lekarską / kwalifikację do szczepień należy przygotować dokumentację dotyczącą odbytych szczepień 

SZCZEPIENIA ZALECANE dla podróżujących dorosłych:

  • wirusowe zapalenie wątroby typ A
  • dur brzuszny
  • cholera
  • meningokokI typ B
  • meningokokIWŚ typ A, C, W, Y
  • wścieklizna
  • kleszczowe zapalenie mózgu
  • japońskie zapalenie mózgu

POLECAMY ochronę przeciwko owadom:

REPELENT MOSKITO GUARD – to pierwszy zalecany etap w ochronie przeciwko owadom. W krajach gdzie komary przenoszą malarię, żółtą gorączkę ,zakażenie wirusem denga, wirusem ZIKA czy japońskie zapalenie mózgu ważne jest zabezpieczenie przed ukłuciem owada , bo stawką może być po prostu życie.

UWAGA – w razie stosowania kremów p/słonecznych – konieczna jest ich aplikacja co najmniej 20 min. przed zastosowaniem repelentu.

PROFILAKTYKA PRZECIWMALARYCZNA: Chemioprofilaktyka lekowa przeciwmalaryczna wskazana jest dla osób wybierających się w tereny endemiczne [Afryka Zachodnia i Wschodnia, Oceania, Azja, Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa]. Leki zalecone należy przyjmować regularnie przed wyjazdem, w trakcie pobytu oraz po powrocie z podróży. Dobór leku – po konsultacji z lekarzem Medycyny Podróży.

Skorzystaj z możliwości konsultacji z zakresu Medycyny Podróży, aby z wakacji przywieźć tylko miłe wspomnienia…

Medycyna podróży — zadbaj o bezpieczeństwo podczas wyjazdu

Medycyna podróży cieszy się rosnącym powodzeniem wśród osób wyjeżdżających do egzotycznych krajów. W naszej przychodzi czekają na Ciebie wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą w podjęciu odpowiednich działań profilaktycznych, pozwalających zapobiegać chorobom zakaźnym i pasożytniczym.

Lekarz medycyny podróży Poznań

Zapraszamy do funkcjonującego w naszej przychodni Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży przy ul. Haliny 14 (Poznań-Antoninek). Oferujemy kompleksową profilaktykę związanych z podróżami chorób zakaźnych i pasożytniczych, dostosowaną do potrzeb konkretnego klienta.

Każdy lekarz medycyny podróży prowadzący konsultacje w naszej poradni ukończył akredytowane szkolenie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży. Wysokie kwalifikacje, doświadczenie i indywidualne podejście gwarantują skuteczną profilaktykę i komfortową atmosferę.

Warto skorzystać z konsultacji, jeśli wybierasz się do egzotycznego kraju — zwłaszcza takiego, w którym panuje gorący klimat lub warunki sanitarnohigieniczne są na niskim poziomie. Profilaktyka jest szczególnie ważna w przypadku osób planujących turystykę aktywną i przebywanie na morzu, w górach, w dżungli czy na pustyni.

Medycyna tropikalna — szczepienia

Należy pamiętać, że brak obowiązkowych szczepień uniemożliwia Europejczykom wjazd do niektórych krajów. Wybierając się do Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej, musisz posiadać szczepienie na żółtą gorączkę (żółta febra). Osoby jadące do Arabii Saudyjskiej muszą być zaszczepione na meningokokowe zakażenia A,C,W i Y. Dokumentem potwierdzającym odbycie szczepień jest tzw. „żółta książeczka”, czyli Międzynarodowa Książeczka Szczepień (International Certificate of Vaccination). Bez niego nie przekroczysz granicy lub będziesz musiał najpierw przymusowo się zaszczepić.

Istnieje również szereg zalecanych szczepień turystycznych m.in. przeciwko błonicy, tężcowi, WZW typu A i B czy japońskiemu zapaleniu mózgu. Wiele zależy od tego, do jakiego kraju się wybierasz i jakie aktywności planujesz, a także od dotychczas odbytych szczepień czy ogólnego stanu zdrowia. Dlatego na konsultację zapraszamy z dokumentacją dotyczącą przyjętych do tej pory szczepionek.

Medycyna podróży — ochrona przed pasożytami i owadami

Medycyna tropikalna to nie tylko szczepienia. Zapewniamy też kompleksowe wsparcie w kwestii profilaktyki chorób pasożytniczych i ochrony przed owadami.

W przypadku osób planujących podróż do krajów Afryki Zachodniej i Wschodniej, Oceanii, Azji, Ameryki Południowej i Środkowej zalecana jest chemioprofilaktyka lekowa przeciwmalaryczna. Lekarz medycyny podróży pomoże w dobraniu odpowiedniego leku, który powinien być przyjmowany zarówno przed wyjazdem, jak i w jego trakcie i po powrocie do kraju.

 

Zachęcamy też do skorzystania ze specjalistycznego preparatu odstraszającego owady Moskito Guard, którego użycie jest pierwszym etapem profilaktyki takich chorób jak malaria, wirus denga, wirus ZIKA bądź japońskie zapalenie mózgu. Jego stosowanie zmniejsza ryzyko ukąszenia przez owada, a tym samym zarażenia. Jeżeli stosujesz kremy do opalania czy przeciwsłoneczne, musisz odczekać minimum 20 minut od ich użycia, a dopiero potem zastosować preparat.

Close Menu
×
×

Koszyk