Medycyna podróży

CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY

 

PLANUJESZ EGZOTYCZNE WAKACJE? ZASZCZEP SIĘ!

Medycyna podróży jest jedną z najmłodszych specjalności medycznych. Jej głównym celem jest wdrażanie profilaktyki zdrowotnej mogącej zapobiec zachorowaniom powstałym podczas wyjazdów do różnych zakątków świata. Podróżują wszyscy… małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby w podeszłym wieku, ludzie niepełnosprawni czy chorujący przewlekle.

CCMP – CERTYFIKOWANE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY oferuje konsultacje i szczepienia dla osób planujących dalekie podróże, szczególnie do strefy klimatu gorącego i miejsc charakteryzujących się niskim poziomem sanitarnohigienicznym. Konsultacji udzielają lekarze, którzy ukończyli szkolenie akredytacyjne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

 

Konsultacje  dzieci     lek. med.  Alicja   Kaźmierska pediatra

Konsultacje   dorosłych  – dr n. med. Błażej  Rozpłochowski, specjalista chorób zakaźnych

Konsultacje z lekarzem Medycyny Podróży zaleca się 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem

REJESTRACJA  tel. 61 61 07 222     pon – pt       10:00  – 18:00 [konsultacje /szczepienia]

Celem wizyty – jest profilaktyka chorób zakaźnych i pasożytniczych, na które narażeni są podróżni wybierający się w rejony o odmiennych warunkach klimatycznych i niskich standardach sanitarnych z planowaną turystyką aktywną [morze, góry, dżungla, pustynia]. W ramach wizyty oferujemy – kwalifikację i przeprowadzanie szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych oraz chemioprofilaktykę przeciwmalaryczną i dobór leków do apteczki.

Szczepienie obowiązkowe wymagane od podróżujących do Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej – to szczepienie p/ko żółtej gorączce, a dla podróżujących do Arabii Saudyjskiej – p/ko zakażeniom meningokokowym A,C,W, Y.

Międzynarodowa Książeczka Szczepień [ International Certificate of Vaccination ] – tzw . „żółta książeczka ” stanowi dokument potwierdzający odbytego szczepienia przeciw żółtej gorączce [żółta febra]. W/w książeczka jest uznawana na całym świecie. Brak dokumentu potwierdzającego odbyte szczepienie naraża turystę na odmowę pozwolenia na wjazd / bądź przymusowe szczepienie na granicy.

Na konsultację lekarską / kwalifikację do szczepień należy przygotować dokumentację dotyczącą odbytych szczepień 

SZCZEPIENIA ZALECANE dla podróżujących dorosłych:

  • wirusowe zapalenie wątroby typ A
  • dur brzuszny
  • cholera
  • meningokokI typ B
  • meningokokIWŚ typ A, C, W, Y
  • wścieklizna
  • kleszczowe zapalenie mózgu
  • japońskie zapalenie mózgu

POLECAMY ochronę przeciwko owadom:

REPELENT MOSKITO GUARD – to pierwszy zalecany etap w ochronie przeciwko owadom. W krajach gdzie komary przenoszą malarię, żółtą gorączkę ,zakażenie wirusem denga, wirusem ZIKA czy japońskie zapalenie mózgu ważne jest zabezpieczenie przed ukłuciem owada , bo stawką może być po prostu życie.

UWAGA – w razie stosowania kremów p/słonecznych – konieczna jest ich aplikacja co najmniej 20 min. przed zastosowaniem repelentu.

PROFILAKTYKA PRZECIWMALARYCZNA: Chemioprofilaktyka lekowa przeciwmalaryczna wskazana jest dla osób wybierających się w tereny endemiczne [Afryka Zachodnia i Wschodnia, Oceania, Azja, Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa]. Leki zalecone należy przyjmować regularnie przed wyjazdem, w trakcie pobytu oraz po powrocie z podróży. Dobór leku – po konsultacji z lekarzem Medycyny Podróży.

Skorzystaj z możliwości konsultacji z zakresu Medycyny Podróży, aby z wakacji przywieźć tylko miłe wspomnienia…

Close Menu
×
×

Koszyk