Medycyna podróży

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży oferuje konsultacje i szczepienia dla osób planujących wycieczki zagraniczne.

Konsultacji udzielają lekarze, którzy ukończyli szkolenie akredytacyjne pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży:
  • lek. med. Alicja Kaźmierska (dzieci)
  • dr n. med. Błażej Rozpłochowski (dorośli)
  • Rejestracja pacjentów na konsultację i szczepienia
  • pon - pt | 8.00 -18.00
Celem wizyty jest profilaktyka chorób zakaźnych i pasożytniczych, na które narażeni są podróżni. W głównej mierze opiera się ona na kwalifikacji i przeprowadzeniu niezbędnych szczepień ochronnych, przypisywaniu profilaktyki lekowej oraz edukacji, udzielaniu porad i informacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa podróży.
Program szczepień ochronnych uwzględnia kierunek i charakter podróży oraz indywidualne wskazania zdrowotne. Potwierdzeniem przeprowadzonych szczepień jest Międzynarodowa Książeczka Szczepień (tzw. „żółta książeczka”), która dokumentuje historię immunizacji i stanowi dokument uznawany na całym świecie.
Zaleca się, aby wizyta u specjalisty z zakresu medycyny podróży odbyła się 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem. Okres ten pozwala na racjonalne dobranie odpowiedniej profilaktyki i przeprowadzenie potrzebnych szczepień.

Gorąco zachęcamy, by skorzystać z możliwości, jakie daje konsultacja z zakresu medycyny podróży, aby z wakacji przywieźć wspomnienia zamiast kłopotów zdrowotnych.

Close Menu
×
×

Koszyk