Fizjoterapia

Ania Chałupka

Dyplomowany terapeuta metody PNF (IPNF)

Usługi medyczne poza umową z NFZ odpłatnie
Rejestracja – tel. 61 61 07 222 w. 1

Drodzy Rodzice zapraszamy wszystkie dzieci od urodzenia do 1 roku życia,
podlegające opiece przychodnia Alterida na bezpłatną konsultację fizjoterapeutyczną.

W czasie konsultacji fizjoterapeutka bada i ocenia rozwój dziecka oraz przekazuje podstawowe informacje dotyczące pielęgnacji dziecka.

Rehabilitacja dzieci…
W naszym gabinecie w przyjaznej i miłej atmosferze fizjoterapeutka zbada rozwój psychoruchowy dziecka, udzieli dokładnego instruktażu i pokazu ćwiczeń, a także udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości rodziców.
Regularne spotkania z dzieckiem pozwolą na stymulowanie i kontrolowanie rozwoju psychoruchowego dziecka, pokonywania kolejnych kamieni milowych w rozwoju oraz wzbogacenie zasobu zabaw i wszechstronnej stymulacji dziecka. Rehabilitacja odbywa się w dużej mierze poprzez zabawę z wykorzystaniem metody NDT Bobath i Integracji Sensorycznej.

Naszą opieką obejmujemy :

Pracujemy szeroko uznaną i dobrze akceptowaną przez dzieci Metodą NDT Bobath oraz Integracją Sensoryczną. Obie metody wzbogacane są o terapie manualną oraz metodę PNF.


Prawidłowy rozwój dziecka jest celem wszystkich działań podejmowanych przez rodziców. W niektórych przypadkach, rozwijanie się maluszka powinno być jednak wspierane przez specjalistę, który w delikatny sposób wskaże rodzicom kierunek, w jakim powinni podążać. Podczas spotkań przedstawi zestaw metod, które pomogą dziecku rozwinąć swoje możliwości ruchowe i otworzą mu drogę do pełnego doświadczania świata.

Zadaniem fizjoterapeuty jest ocena rozwoju psychoruchowego dziecka i wskazanie miejsc, które wymagają pracy i mogą zaburzać prawidłowy rozwój. Sugerowany zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych oparty jest nie tylko na obserwacji podczas spotkania, ale również na dokumentacji medycznej i rozmowie z rodzicami maluszka.

Fizjoterapia niemowląt i dzieci

Fizjoterapią objęte powinny zostać m.in. wcześniaki, dzieci z zaburzonym napięciem mięśniowym, z asymetrią i zaburzeniami rozwojowymi. Zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę wspierają naturalny rozwój dziecka i są podstawą do uzyskania niezależności w dorosłym życiu. Podczas zajęć prowadzonych metodą NDT Bobath rehabilitant dba o pełną aktywizację dziecka, w odpowiedni sposób angażując do ćwiczeń całe ciało dziecka. Dzięki temu, maluszek doznaje szerokiej gamy doświadczeń czuciowych i ruchowych.

Fizjoterapia niemowląt prowadzona przez doświadczonego terapeutę nie powoduje u dziecka dodatkowego stresu – stopień zmęczenia małego pacjenta jest nieustannie monitorowany, a ilość i intensywność dostosowana do jego możliwości. Przy współpracy z rodzicami, fizjoterapeuta dziecięcy dba o zapewnienie wysokiego poczucia komfortu i bezpieczeństwa małego pacjenta, które pomaga w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów zaleconych ćwiczeń.

Fizjoterapia dzieci do 1 roku życia opiera się na zabawie. W stosowanych przez nas metodach przedstawiane są dzieciom różne rodzaje bodźców, które pozwalają na wypracowanie przez młody organizm prawidłowych odpowiedzi. Różne odmiany doświadczeń stymulują mózg do nauki prawidłowych reakcji. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zmysłów, dziecko oswaja się z bogactwem wrażeń i powoli uczy się integracji odczuć przez nie zebranych. Tego typu działania pozwalają na poprawę sprawności fizycznej, a nawet i emocjonalnej. Dzięki wspólnej pracy fizjoterapeuty i rodziców, pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach ćwiczeń!

Fizjoterapia dzieci i niemowląt w Alterida Poznań

W ramach przychodni Alterida w Poznaniu, prowadzona jest fizjoterapia dzieci i niemowląt. Konsultacje dzieci pozostających pod opieką przychodni odbywają się bezpłatnie. W trakcie nich fizjoterapeuta dziecięcy przeprowadzi wywiad z rodzicami oraz zbada i ustali niezbędny zakres ćwiczeń.

Fizjoterapia niemowląt i dzieci w przychodni Alterida Poznań jest odpłatna. W ramach regularnych spotkań, fizjoterapeutra przeprowadzi niezbędne ćwiczenia oraz wskaże rodzicom jak w domowych warunkach wspierać i stymulować prawidłowy rozwój dziecka. W trakcie zajęć dbamy o bezpieczną atmosferę, która sprzyja dostarczaniu pozytywnych bodźców.

Zachęcamy do umówienia się na konsultacje z fizjoterapeutą – zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu 61 61 07 222 w. 1.

Close Menu

OPIEKA_DLA_KOBIET_W_CIĄŻY

BEZPŁATNA POMOC DLA KOBIET W CIĄŻY dotkniętych wojną w UKRAINIE

БЕЗКОШТОВНА ДОПОМОГА ВАГІТНИМ ЖІНКАМ, які постраждали від війни в Україні

+48 61 61 07 222

Call Now ButtonREJESTRACJA