Szukaj

Pediatra

Pediatra to lekarz, który jest specjalistą w zakresie wszelkich schorzeń oraz chorób, które
występują u dzieci. Zwykle takiego lekarza utożsamia się z kimś, kto zajmuje się leczeniem zwykłego kataru czy przeziębienia. W praktyce jest jednak inaczej. Lekarz pediatra posiada olbrzymi zakres wiedzy. Być dobrym pediatrą to znaczy nie tylko leczyć małych pacjentów, lecz również utrzymywać prawidłowe kontakty z jego rodzicami. Pozostawanie od najmłodszych lat pod opieką dobrego pediatry to nie tylko szansa na wychowanie zdrowego dziecka, lecz również na wyrobienie sobie przez niego prawidłowego podejścia do zdrowia i dbania o nie w przyszłości.

Kiedy należy udać się na wizytę u lekarza pediatry z niemowlakiem?

Niemowlęta bardzo często chorują, co bywa bardzo stresujące dla ich rodziców. Często nie wiedzą oni, jak powinni przygotować się do takiej wizyty. Jednak odwiedziny u lekarza pediatry nie powinny być odbierane jako stresujące. W końcu to tylko jedna z możliwości uniknięcia wielu chorób, które grożą małym dzieciom. Jeśli jest coś, co budzi nasze niepokój w zachowaniu dziecka, to warto przed wizytą wypisać sobie na kartce wszystkie objawy, jakie nas niepokoją, by nie pominąć niczego w trakcie wizyty. Lekarz powinien rozwiać wszelkie nasze wątpliwości, które wiążą się zarówno z żywieniem małego dziecka jak również z jego zachowaniem. Przy okazji wizyty u takiego lekarza można umówić się na dokonanie odpowiednich szczepień.
Zdrowia naszych dzieci nie da się zastąpić żadną inną wartością.

 

Recepta online- Recepta bez wizyty u lekarza!

Recepta online to usługa, dzięki której pacjent ma możliwość zamówienia recepty na leki stosowane stale, bez konieczności odbycia konsultacji lekarskiej, pod warunkiem, że leki te zostały wcześniej zlecone.

Jak zamówić receptę?

W naszej przychodni można zamówić receptę online drogą mailową przychodnia@alterida.pl 

Na zmówieniu powinny się znaleźć: imię i nazwisko pacjenta, PESEL, wykaz leków wraz z dawkami i ilością zamawianych opakowań.

Osoby, które są zdeklarowane do lekarza POZ w naszej placówce, mają możliwość zamawiania recepty bez konieczności odbywania tradycyjnej wizyty lekarskiej. Najważniejsza żeby Pacjent w dniu złożenia zamówienia był zapisany do naszej przychodni (posiada aktywną deklarację) i był uprawniony w oparciu o weryfikację w systemie EWUŚ. Usługa skierowana jest do Pacjentów, którzy regularnie korzystają z opieki medycznej w naszej przychodni, posiadają historię zdrowia i choroby zapisaną w dokumentacji medycznej oraz przyjmują leki stosowane w leczeniu chorób przewlekłych lub hormonalnej terapii zastępczej.

Czas realizacji zlecenia wynosi 2-3 dni robocze, licząc od dnia roboczego następującego po wysłaniu zgłoszenia.

W przypadku odmowy wystawienia leku z przyczyn medycznych, stosowny komentarz zostanie przesłany drogą mailową. W razie jakichkolwiek wątpliwości lekarz ma prawo odmówić realizacji całości lub części zamówienia. W takich sytuacjach wymagany jest kontakt osobisty z lekarzem.

Nowelizacja przepisów prawa daje obecnie możliwość wystawiania recept na leki stosowane w chorobach przewlekłych bez konieczności przeprowadzenia każdorazowo badania Pacjenta. 

 

Obowiązujące przepisy nie wykluczają możliwości wystawiania recept lekarskich bez osobistego kontaktu z pacjentem, o ile taka potrzeba została zgłoszona i lekarz prowadzący pacjenta nie znajduje przeszkód natury medycznej do skorzystania z takiej formy wystawienia recepty. Za ordynację leków zawsze odpowiada lekarz. Może on kontynuować leczenie farmakologiczne pacjenta zastosowane wcześniej przez lekarza specjalistę w sytuacji, gdy ten przekazał mu pisemnie informację na temat rozpoznania, sposobu leczenia, rokowań, ordynowania leków, w tym okresu ich stosowania i dawkowania oraz wymaganych wizyt kontrolnych (Zarządzenie Nr 72/2009 Prezesa NFZ z dn. 3 listopada 2009 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna). 

Ponadto, lekarz POZ może przepisać leki pacjentowi w przypadku schorzeń przewlekłych, w sytuacji gdy zachodzi potrzeba kontynuacji leczenia i w dokumentacji medycznej przez niego prowadzonej znajduje się odpowiednia informacja na ten temat. Lekarz wystawia taką receptę na prośbę pacjenta chorującego przewlekle i wnoszącego o powtórzenie leków już stosowanych. Receptę odbiera sam pacjent lub osoba przez niego upoważniona. 

 

JAK ZMIENIĆ LEKARZA RODZINNEGO – WYPEŁNIAMY DEKLARACJĘ WYBORU.

Osoby dorosłe:
Osoby, które ukończyły 18 lat wypełniają formularz:

- deklarację wyboru lekarza

Osoby dorosłe podpisują deklaracje osobiście.

Dzieci:
W przypadku dzieci, które nie ukończyły 18 lat

-deklarację wyboru lekarza

Na deklaracji podajemy dwa numery konaktowe oraz pesele i imiona rodziców.

Deklaracje dziecka podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Właściwy kod oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia można znaleźć na stronie

W przypadku oddziału wielkopolskiego jest to numer 15.

Pobierz deklarację

Wzór wypełnienia deklaracji

Poniżej można zobaczyć wzór prawidłowo wypełnionej deklaracji wyboru lekarza:

Wzór

  • USG przezciemieniowe
  • USG jamy brzusznej
  • EKG
  • badania krwi
  • badania moczu
  • spirometria

Nasi specjaliści

lek.med Alicja Kaźmierska

lek.med Alicja Kaźmierska

godziny przyjęć:

Poniedziałek  
Wtorek        
Środa           
Czwartek
Piątek     

lek.med Jan Czosnowski

lek.med Jan Czosnowski

godziny przyjęć:

Poniedziałek  
Wtorek                  
Czwartek     

lek. med Danuta Exterkate

lek. med Danuta Exterkate

godziny przyjęć:

Piątek

lek. med Zuzanna Sobiak

lek. med Zuzanna Sobiak

godziny przyjęć:

Wtorek                  
Czwartek     

lek. med. Iwona Ciszak-Staśkiewicz

lek. med. Iwona Ciszak-Staśkiewicz

godziny przyjęć:

Piątek

lek. med. Adam Kubalewski

lek. med. Adam Kubalewski

godziny przyjęć:

Poniedziałek  
Środa                
Piątek